Reklama
  • Wtorek, 28 czerwca 2016 (15:36)

    Klan. Tragedia na ślubie Pawła i Wigi

Paweł Lubicz nie zdąży przysiąc Widze dozgonnej miłości i wierności. Straci przytomność w trakcie składania oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński...

Zaledwie kilku chwil zabraknie, by Nina (Dorota Kamińska) oficjalnie dołączyła do klanu Lubiczów jako żona Pawła (Tomasz Stockinger). Dębińska nie usłyszy jednak od ukochanego małżeńskiej przysięgi w całości, bo Lubicz – podczas jej składania – straci przytomność. Ślub zostanie przerwany!

Reklama

Złe samopoczucie Paweł od rana będzie się bardzo źle czuł. Nie da jednak po sobie poznać, że cierpi z powodu strasznego bólu. Wiga co prawda domyśli się, że jej narzeczony ukrywa przed nią prawdę o swoim stanie, bo przecież poprzedniego wieczoru był słaby i wyglądał na naprawdę chorego. Lubicz uspokoi ją, mówiąc, iż nic się nie dzieje.

– Czuję się nieźle, a wczoraj to było... niskie ciśnienie i pewnie dlatego byłem taki senny – powie. Tuż przed wyjściem z domu Paweł, korzystając z tego, że jego przyszła żona jest zajęta rozmową z Rafałem (Marcin Kwaśny) mającym zawieźć ich do Urzędu Stanu Cywilnego, po kryjomu zażyje lekarstwa.

– To co? Wołam Pawełka i jedziemy! – radośnie wykrzyknie Wiga, gdy wróci do pokoju.

Idealna para

Poprawiając Pawłowi krawat, Wiga zażartuje, że może się jeszcze wycofać ze ślubu. – Nie licz na to! – odpowie jej narzeczony, a ona spojrzy na niego zadowolona i stwierdzi, że wygląda jak idealny pan młody. – A ja? – zapyta zalotnie. – Z inną bym się nie ożenił – usłyszy.

Kiedy wreszcie dotrą do urzędu, zobaczą swych wszystkich bliskich czekających na nich z niecierpliwością. Świadkowie państwa młodych – przejęta swą rolą Anna (Joanna Żółkowska) i jak zwykle rozkojarzony Tadeusz (Andrzej Strzelecki) – położą na tacy obrączki, a Widze i Pawłowi nie pozostanie nic innego, jak tylko złożyć sobie wreszcie małżeńską przysięgę. Oboje przecież długo czekali na ten dzień...

Spóźniony gość

Podczas przemowy urzędnika na temat praw i obowiązków, jakie dzielić muszą ze sobą małżonkowie, do sali ślubów wejdzie zaproszona na uroczystość niemal w ostatniej chwili Barbara (Aldona Orman). Zobaczy szczęśliwego Pawła stojącego u boku Wigi i z determinacją zacznie iść przed siebie, jakby chciała znaleźć się w zasięgu wzroku państwa młodych i stanąć jak najbliżej nich.

W pewnej chwili, usiłując ukryć zdenerwowanie, sięgnie do torebki... Mina spóźnionej na ślub Lubicza i Dębińskiej Mileckiej nie będzie wróżyła niczego dobrego! Tymczasem urzędnik poprosi wszystkich o powstanie i zapyta, czy państwo młodzi gotowi są złożyć oświadczenia o zawarciu małżeństwa. Oboje głośno potwierdzą, po czym Paweł zacznie powtarzać słowa przysięgi.

– Uroczyście oświadczam, że wstępuję... – powie, zachwieje się i osunie na krzesło. Natychmiast podbiegnie do niego Grażyna (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), a urzędnik, nie wiedząc, co robić, krzyknie: – Lekarz! Czy jest na sali lekarz?! Barbara zastygnie bez ruchu z chusteczką przy twarzy. Przez łzy patrzeć będzie na nieprzytomnego Pawła.

A.IM

Tele Tydzień

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.