Reklama
  • Poniedziałek, 11 stycznia 2016 (10:00)

    Klan. Czekając na pierwszą gwiazdkę

Uginający się od smakołyków stół, wzruszające życzenia, piękne prezenty... Brzmi wspaniale, ale niestety nie dla wszystkich członków klanu Lubiczów wigilia będzie radosna i spokojna.

Reklama

Monika (Izabela Trojanowska) nie dotrzyma danej synowi obietnicy i zostawi go w domu samego, Michał (Daniel Zawadzki) w szpitalu czekać będzie na zakończenie operacji córeczki, a Rafałowi (Marcin Kwaśny) nie spodoba się to, że Ola (Kaja Paschalska) woli jechać na kolację na Sadybę, zamiast spędzić Wigilię w domu jego rodziców...

Kłótnia przy choince?

– Wigilia u cioci Eli (Barbara Bursztynowicz) to tradycja Lubiczów. Jest niesamowita! Nie mogę z niej zrezygnować – powie Ola Rafałowi, gdy ten zacznie ją przekonywać, że powinni więcej czasu poświęcić jego rodzicom i... sobie.

Mężczyzna nie będzie się nawet starał ukryć, że ma do niej żal o to, iż lekceważy troskę, z jaką jego mama przygotowuje się do podjęcia ich u siebie.

– Dlaczego mam patrzeć, jak mamie jest przykro, że nie chcesz tknąć tego, co przyszykowała? – zapyta z wyrzutem, kiedy Ola stwierdzi, że nie będzie dużo jadła u przyszłej teściowej, bo na Sadybie czeka na nią mnóstwo pyszności.

Lubiczówna postawi na swoim, a Rafał da za wygraną. Wieczorem, dzieląc się z Olą opłatkiem, życzyć jej będzie, by już się nie kłócili.

Sam w domu...

Choć Monika obieca Danielowi (Marek Kossakowski), że Wigilię spędzą we dwoje, zachowanie obrażonego na cały świat chłopaka sprawi, że zapomni o danym mu słowie.

Syn doprowadzi ją niemal do załamania nerwowego, więc gdy nieoczekiwanie zjawią się u niej Paweł (Tomasz Stockinger) i Jerzy (Andrzej Grabarczyk), chcąc namówić, by jednak pojechała na Sadybę, bez wahania zostawi Daniela samego.

Będzie przekonana, że nauczka, jaką da synowi w ten sposób, zmusi go do zastanowienia się nad sobą. Wściekły na matkę Daniel rozrzuci ułożone na kanapie prezenty, a kiedy wreszcie się opamięta, zbierze je i postanowi osobiście zawieźć do Elżbiety. Czy zdecyduje się zapukać do drzwi domu Chojnickich?

Wymarzone święta

Zanim Michał dołączy do zbierającej się przy wigilijnym stole rodziny, spędzi kilka godzin w szpitalu. Na szczęście operacja jego malutkiej córeczki uda się, więc zdąży z życzeniami na Sadybę.

U Chojnickich nie zjawi się natomiast Grażyna (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), która do wieczerzy zasiądzie z dziećmi i swoją nową rodziną.

Już podczas przygotowań do kolacji w domu Bożenki (Agnieszka Kaczorowska) i Miłosza (Konrad Darocha) będzie bardzo zadowolona, widząc, że córki świetnie dogadują się z matką jej męża Leokadią (Katarzyna Skolimowska) i Ulą (Monika Dryl).

Uzna, że teraz – kiedy ma u boku Leopolda (Grzegorz Wons) – jest naprawdę szczęśliwa, a święta są dokładnie takie, o jakich zawsze marzyła. A zaproszony przez Ulę Arkadiusz (Daniel Olbrychski) da Grażynie do zrozumienia, że od dawna nie ma już do niej żalu i życzy jej jak najlepiej.

Nowik i Maciek (Piotr Swend) dadzą przy choince koncert kolęd, a oczarowana Arkadiuszem Urszula pomyśli, że tegoroczna Wigilia jest z powodu tego niezwykłego mężczyzny być może najważniejsza w jej życiu...

Świat Seriali

Zobacz również

  • Paweł dostanie od Bolka propozycję zainwestowania w wydobycie wód geotermalnych i stworzenie firmy „Lubicz Zdrój”. Wiga i Paweł po raz drugi staną na ślubnym kobiercu dopiero za kilka miesięcy. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.