Reklama
  • Czwartek, 22 września 2016 (13:00)

    Klan. Agnieszka popada w pracoholizm...

Po rozmowie z Danielem Beata uzna, że nie może pozwolić, by Małgosia się z nim spotkała! Monika i Feliks upewnią się, że Daniel na zawsze zerwał z „Dziećmi słońca” i nigdy już nie da się wciągnąć do żadnej sekty.

Reklama

Beata (Magdalena Wójcik), zobaczy po raz pierwszy od kilku miesięcy uśmiech na twarzy córki. Nie będzie w stanie ukryć wzruszenia i jednocześnie odczuje ogromną ulgę, że Małgosia (Suzanna von Nathusius) wreszcie wraca do normalnego życie. Kiedy jednak dziewczyna poprosi ją, by umożliwiła jej spotkanie i rozmowę z synem Moniki, Danielem (Marek Kossakowski), najpierw bardzo się przerazi.

– To będzie taka moja terapia – uspokoi ją nastolatka. – Musimy najpierw sami sprawdzić, w jakim stanie jest Daniel – stwierdzi Rafalski (Jacek Borkowski), kiedy Beata opowie mu o prośbie córki. – Pójdę do niego – zdecyduje Borecka. Okaże się, że Daniel o wiele szybciej niż Małgosia zrozumiał, jak wielkiego spustoszenia w jego umyśle dokonała sekta i kierujący nią Graves (Marian Pysznik). Beata zwróci jednak uwagę, że chłopak przepełniony jest nienawiścią do ludzi, którym jeszcze niedawno ufał i dla których gotowy był porzucić rodzinę.

– Nienawiść to zaraza, gorsza niż jakakolwiek inna! – powie Danielowi i zdecyduje, że zrobi wszystko, by chronić przed nim swą córkę. Normalny czy szalony? Wobec Moniki (Izabela Trojanowska) i Feliksa (Jan Piechociński) Daniel będzie zachowywał się nienagannie, a nawet zaprzyjaźni się z ukochanym matki, ale w stosunku do innych osób wciąż pozostanie nieufny i nieprzyjemny.

Agata (Maria Niklińska), którą spotka przypadkowo, przestraszy się, gdy chłopak ni z tego, ni z owego powie jej, że wpakuje się w bardzo ryzykowną inwestycję, jeśli adoptuje dziecko. – Nie słuchaj go, to moim zdaniem szalony człowiek – stwierdzi Wilczyńska (Laura Łącz), kiedy usłyszy o rozmowie córki z Rossem.

a.im.

Wsparcie dla ofiar sekty

Ludzie, zwłaszcza młodzi, którym udało się wyrwać z sekty, bardzo powoli wracają do normalności i odzyskują radość życia. Najbliżsi powinni otoczyć ich w tym okresie wielką miłością i akceptacją. Pomocą ofiarom sekt i ich rodzinom służą działające w każdym dużym mieście w Polsce centra informacji o ruchach religijnych oraz poradnie psychologiczne.

Nie ma recepty na to, jak uchronić się przed sektami. Na pewno nie wolno bezgranicznie ufać nowo poznanym osobom, które od razu deklarują się jako najlepsi przyjaciele i twierdzą, że znają łatwy sposób na odnalezienie szczęścia i spokoju.

Świat Seriali

Zobacz również

  • Po awansie na stanowisko wiceministra Agnieszka (Paulina Holtz) szybko dojdzie do wniosku, że nowe obowiązki odciągają ją od najbliższych. Zda sobie sprawę, że zaniedbuje Janusza (Michał... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.